Pomysł na prezent dla noworodka, co podarować?

Przychodząc w odwiedziny do rodzinki z noworodkiem nie sposób stanąć w progu z pustymi rękami. Jeśli są to nasi bliżsi znajomi, to zazwyczaj wiemy, co będzie im potrzebne, z czego się ucieszą. Nie wiemy tego? Co można przynieść, by faktycznie pomóc rodzicom? Podpowiadamy!

1. Bądź praktyczny Należysz do tej grupy osób, które nie uznają niepraktycznych przedmiotów i uważasz, że należy przynieść konkret? Świetnie! Kup pieluchy. To nie żart. Możesz wybrać takie z dużo wyższej półki, na które zazwyczaj rodziców nie stać, a będą świetne jeśli dziecku przytrafią się problemy z odparzeniami lub jakakolwiek alergia. Pieluchy można też kupić “na zapas”, to znaczy rozmiar większe niż przewidujemy, że będą potrzebne. Gwarantujemy, że się przydadzą i będą potrzebne prędzej czy później. Noworodek i tak nie rozumie idei otrzymywania prezentu, a rodzice będą wdzięczni za realną pomoc.

2. Bądź naukowcem Kolejny charakterystyczny typ odwiedzających to tak zwani naukowcy, którzy kupują wyłącznie wartościowe zabawki. Wartościowe oczywiście w sensie rozwoju dziecka. Oni zazwyczaj mają już od dawna stworzoną w głowię listę idealnych zabawek i śledzą najnowsze trendy w psychologii i biomotoryce noworodka. Takie osoby zdecydują się najczęściej na książeczki kontrastowe i ogólnie na kontrastowe zabawki (czarno-biało-czerwone), które są najbardziej odpowiednie dla maluszka. Takie zabawki bardzo często składają się z różnego rodzaju materiałów, rozwijające czucie.

3. Bądź Top Model Jeśli wymieniamy stereotypową charakterystykę odwiedzających, nie mogłoby w tym zestawieniu zabraknąć tych, którzy stawiają na modę i ubranka. Moda się zmienia, oni śledzą wszystkie Instamatki i sprawdzają, jak obecnie najmodniej ubrać maluszka. Tutaj jednak trzeba najbardziej uważać, bo rodzice mają swój styl i nie wszyscy chcą podążać za modą Ani Lewandowskiej i innych internetowych specjalistek w zakresie wszystkiego. Nie wiemy też, zazwyczaj, jakie ubranko będzie rozmiarowo dobre. Tutaj najlepiej będzie postawić na przyszłość i kupić “coś ładnego” na wyrost.

Odnajdujesz się w którejś z tych grup? Jeśli nie, to skorzystaj z tych propozycji wybierając najlepszą według ciebie! A może masz zupełnie inne pomysły na prezent dla noworodka?

Komentowanie wyłączone.

Navigate