Czy w ciąży można się odchudzać?

Odchudzanie w ciąży to temat niezwykle delikatny. Nie ma wątpliwości, że każda kobieta chce wyglądać pięknie. Ale czy podczas tego niezwykłego okresu również należy zważać uwagę na to co jemy. I czy właśnie akurat wtedy należy dodatkowo zawracać sobie głową utratą zbędnych kilogramów? Tak naprawdę nie tyjemy z dnia na dzień. Zatem możemy o to zadbać jeszcze wcześniej lub też po porodzie.

Coraz częściej słyszymy jednak o sławnych kobietach, które nie rezygnują z diety i ćwiczeń nawet będąc w ciąży. Czytając takie artykuły uważamy, że same również możemy być w stanie błogosławionym i jednocześnie nie mieć nadwagi. Czy faktycznie warto i w tym czasie się odchudzać?

Wydaje się to dość dziwne. W końcu będąc w ciąży nasze hormony buzują. Nie zawsze mamy ochotę wstać z łóżka, a co dopiero iść na trening? Jeszcze większe zmiany widać w tym co jemy. W końcu o takich zachciankach jak ogórki kiszone czy słodycze krążą już niemal legendy. To właśnie w tym okresie mamy ochotę na mnóstwo przeróżnych przysmaków. Z drugiej strony faktycznie są kobiety, które zgubiły nawet 20 kilogramów w trakcie ciąży! To jest możliwe, ale tylko i wyłącznie pod kontrolą lekarza. Same na własne ryzyko nie powinniśmy podejmować się takich wyzwań. Absolutnie musimy zmienić swoje myślenie.

Czy odchudzać się w ciąży?

Od tej pory dbamy o zdrowie i życie nie tylko swoje, ale także naszego maleństwa. Nikt nie każe nam rezygnować ze spacerów czy zdrowego odżywiania podczas ciąży. Jeśli chodzi o dietę to tak naprawdę warto się zastanowić czy faktycznie chcemy narazić siebie i nasze potomstwo. Oczywistym jest, że kobiety w tym czasie mają nadprogramowe kilogramy. Ale będąc w takim stanie zupełnie nie powinno się zważać uwagi na takie kwestie. Dlatego też nie popadajmy w skrajności.

Każda kobieta chce wyglądać dobrze, ale w czasie ciąży warto odpuścić sobie takie wyzwania i pomyśleć o tym dopiero po rozwiązaniu. Nie jest zupełnie wykluczone, by się wtedy odchudzać. Choć podkreślamy, że tylko pod kontrolą lekarza. Przez te 9. miesięcy warto nieco ochłonąć i dać sobie spokój z takimi tematami. Zamiast diety lepiej skupić się na zdrowym odżywianiu i umiarkowanej aktywności fizycznej. Na temat diety w ciąży znajdziemy wiele informacji w Internecie. Co jakiś czas naukowcy podają nam inne informacje. Lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego też odchudzanie pozostawmy na późniejszy czas, tym bardziej, że będąc w ciąży niekiedy ciężko jest cokolwiek zaplanować.

Komentowanie wyłączone.

Navigate